AKCE BOWLING 3/2019.

3.3.2019Bow

     Ani v březnu nepříjdete o všemi oblíbenou sportovní akci ,,Bowling", kterou pro své členy pořádá výbor ZO OS DOSIA. Akce se bude konat dne 16.3.2019 jako vždy v prostorech restaurace Raketa - Bowling v Opavě.

     Sportovních a společenských akcí se mohou zúčastnit všichni členové ZO OS DOSIA a pokud Vás bowling nebaví, tak si můžete užít i jiných sportovních aktivit jako např. kulečník, šipky nebo stolní hokej.

     Můžete také jenom přijít a u sklenice dobrého moku si popovídat s kolegy nebo projednat s členy výboru ZO své připomínky nebo podněty a neřešit to u popelníku v DP.smile

     Více informací najdete na našich odborových vývěskách v DP.

Milan Veselý - místopředseda ZO

AKCE BOWLING 2/2019.

3.2.2019

     Také v letošním roce se můžete těšit na společenské a sportovní akce pro členy ZO a jejich rodinné příslušníky pořádané výborem ZO OS DOSIA. První letošní akcí bylo pojištění právní ochrany pojišťovny D.A.S. Tuto pojistku, která se běžně sjednává v částce od 4 800,- Kč za osobu a rok, mají všichni členové ZO zdarma a je plně hrazena z rozpočtu ZO. Informace o dalších pojistkách např. pojištění ztráty způsobilosti k řízení (při ztrátě obdržíte 108 000,- Kč), pojištění po dobu nemoci nebo úrazu apod., najdete na našich odborových vývěskách v DP.

  Bow

       Druhou letošní akcí, kterou pořádá výbor ZO je všemi oblíbený BOWLING, který se bude konat dne 23.2.2019 jako vždy v prostorech restaurace Raketa - Bowling v Opavě.

      Sportovních a společenských akcí se mohou zúčastnit všichni členové ZO OS DOSIA a pokud Vás bowling nebaví, tak si můžete užít i jiných sportovních aktivit jako např. kulečník, šipky nebo stolní hokej. Můžete také jenom přijít a u sklenice dobrého moku si popovídat s kolegy nebo projednat s členy výboru ZO své připomínky nebo podněty a neřešit to u popelníku v DP.smile

     Více informací najdete na našich odborových vývěskách v DP.

Milan Veselý - místopředseda ZO

KOLEKTIVNÍ VYJEDNÁVÁNÍ 2019.

28.1.2019

             Vážené kolegyně a kolegové.

     Po volbách do zastupitelstva města Opavy, jednali členové výboru ZO s nově zvolenými zástupci majitele MDPO,a.s. v rámci Kolektivního vyjednávání o mzdách na rok 2019. Naše návrhy na plošné navýšení tarifních mezd o 7%, sick day, bonus 500Kč/měsíčně pro řidiče, kteří nečerpají nemocenskou, navýšení hodnoty stravenky na 100Kč bez zvýšení doplatku zaměstnance byly zamítnuty a jednalo se o navýšení tarifních mezd, navýšení tarifní mzdy za pohotovost a zálohu na 50% průměrného hodinového výdělku a 50Kč/hod. za přestávku mezi dělenou směnou.

     Úvodních kol kolektivního vyjednávání se z naší strany zúčastnil pouze předseda výboru ZO pan František Král a představitelé představenstva, dozorčí rady a vedení MDPO,a.s. Po několika schůzkách, ve kterých padaly ze strany zástupců majitele MDPO,a.s. návrhy na 2% až 3% navýšení tarifních mezd od 1.7.2019, dospěly smluvní strany kolektivního vyjednávání k dohodě na plošném navýšení tarifních mezd pro všechny kategorie zaměstnání v MDPO,a.s. ve výši 4%, s platností od 1.1.2019.

     Na posledním jednání dne 24.1.2019 se smluvní strany dohodly, že výše uvedené body návrhu kolektivního vyjednávání, která se týkaly navýšení mezd za pohotovost a dělenou směnu, budou projednány v průběhu roku s ohledem na hospodářské výsledky MDPO,a.s.

     Před samotným jednáním si zástupci odborů mohli vyzkoušet a vybrat nové součásti uniformy řidičů MHD. Mohu konstatovat, že změna v ošacovacím řádu se určitě bude líbit všem řidičům MHD.

     Dne 28.1.2019 podepsal předseda výboru ZO OS DOSIA pan František Král - Dodatek č.2, Kolektivní smlouvy na roky 2018 – 2021.

      Navýšení tarifních mezd o 4% s platností od 1.1.2019 se týká všech zaměstnanců MDPO,a.s.

Milan Veselý - místopředseda ZO

UBYTOVÁNÍ V PRAZE.

3.1.2019

     Sněm Odborového Svazu DOSIA na svém jednání dne 4.12.2018, přijal změny zásad pro ubytování v bytě na sídlišti Černý most (stanice metra Rajská zahrada)

     Jedná se o byt 1+1, který je ke spaní vybaven dvěmi válendami a dvoupostelí, tedy pro max. 4 osoby. V kuchyni je chladnička, dvouplotýnkový vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a základní nádobí.

     Ubytování si členové zajištují sami na tel.č.: 737 246 024 /p.Jan ČUP/.

admin.

AKCE 9/2018 - ŠTĚPÁNSKÝ POCHOD

10.12.2018

     Výbor ZO zve ve středu dne 26.12.2018 všechny členy ZO a jejich rodinné příslušníky na tradiční akci: ,,Štěpánský pochod ze Slavkova do Otic".

     Více informací najdete na našich odborových nástěnkách v DP.

    Výbor ZO děkuje všem našim členům za podporu a přeje Vám:

Vánoční přání 2018

Milan Veselý - místopředseda ZO

AKCE BOWLING 8/2018.

26.10.2018Bow

     Ani v měsíci listopadu nepříjdete o v pořadí už osmou letošní sportovní akci ,,Bowling", kterou pořádá pro své členy výbor ZO OS DOSIA. Jako vždy se na Vás těšíme dne 24.11.2018 v prostorech restaurace Raketa - Bowling v Opavě.

     Sportovních a společenských akcí se mohou zúčastnit všichni členové ZO OS DOSIA a pokud Vás bowling nebaví, tak můžete využít i jiných sportovních aktivit jako např. kulečník, šipky nebo stolní hokej. Můžete také jenom přijít a u sklenice dobrého moku si popovídat s kolegy nebo projednat s členy výboru ZO své připomínky nebo podněty a neřešit to u popelníku v DP.smile

     Více informací najdete na našich odborových vývěskách v DP.

Milan Veselý - místopředseda ZO

AKCE BOWLING 7/2018.

2.10.2018

Bow

         Výbor ZO OS DOSIA srdečně zve členy ZO na naši v pořadí už sedmou sportovní akci ,,Bowling", která se uskuteční dne 20.10.2018, jako vždy v prostorech restaurace ,,Raketa - Bowling" v Opavě.

     Sportovních a společenských akcí se mohou zúčastnit všichni členové ZO OS DOSIA a pokud nemáte zájem o hraní bowlingu, tak můžete využít i jiných sportovních aktivit jako např. kulečník, šipky nebo stolní hokej. Můžete také jenom přijít si popovídat s kolegy u sklenice dobrého moku nebo projednat s členy výboru ZO své připomínky a podněty a neřešit to u popelníku v DP.smile

     Více informací najdete na našich odborových vývěskách v DP.

Milan Veselý - místopředseda ZO

Některé základní povinnosti řidiče MDPO,a.s., podle zaměstnavatele.

1.1.2019

Povinnosti-ridice-mdpo-a-s-4

admin.smile

NAVÝŠENÍ MEZD OD 1.9.2018.

19.9.2018

     Dnes 19.9.2018 schválila Rada města Opavy navýšení mezd u řidičů MHD a dělníků o 10% a ostatním zaměstnancům MDPO,a.s. o 5% s platností od 1.9.2018.   

     Už zbývá jen podepsat Dodatek č.1. - Kolektivní smlouvy na roky 2018 – 2021.

     Výbor ZO OS DOSIA děkuje Vedení města Opavy a Radě města Opavy za dofinancování rozpočtu MDPO,a.s., které si navýšení mezd vyžádalo.

     Více informací najdete na našich odborových vývěskách.

Milan Veselý - místopředseda ZO

AKCE BOWLING 6/2018.

5.9.2018

Bow

      Výbor ZO vítá po prázdninách všechny odboráře a  zve Vás na v pořadí šestou sportovní akci ,,Bowling".

     Akce se bude konat dne 29.9..2018 jako vždy v prostorech restaurace ,,Raketa - Bowling" v Opavě.

     Sportovních a společenských akcí se mohou zůčastnit všichni členové ZO OS DOSIA a pokud nemáte zájem o hraní bowlingu, tak můžete využít i jiných sportovních aktivit jako např. kulečník, šipky nebo stolní hokej. Můžete také jenom přijít si popovídat s kolegy u sklenice dobrého moku nebo projednat s členy výboru ZO své připomínky a podněty a neřešit to u popelníku v DP.smile

 Více informací najdete na našich odborových vývěskách.

Milan Veselý - místopředseda ZO

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky | výměna odkazů