Volby do Dozorčí rady MDPO,a.s..

Pozdrav-leta-

      Ve dnech 26. - 27.6.2014 od 8.00 – 15.00 hod. proběhnou v našem DP volby do Dozorčí rady, ve kterých si zaměstnanci vyberou svého zástupce z řad zaměstnanců. Za naši odborovou organizaci kandiduje její předseda pan Miroslav Vaněk. Jména jiných kandidátů neznám a ani mně nezajímají, protože jejich případné zvolení nemá pro ostatní zaměstnance žádný pozitivní význam a jejich celková přidaná hodnota působení v dozorčí radě je pro ostatní zaměstnance nulová. Jedině předseda naší ZO může některé informace získané při jednání dozorčí rady použít při kolektivním vyjednávání ve prospěch nás všech. I v jiných DP, ve kterých mají zaměstnanci svého zástupce v dozorčí radě, je pravidlem, že v dozorčí radě zasedá předseda odborů. Důvody jsem už popsal. Věřím v inteligenci našich zaměstnanců, kteří si jasně uvědomují kdo pro ně a za ně jedná s vedením DP a zaměstnavatelem a kdo jim vyjednáním kolektivní smlouvy zajistil benefity, které vyjádřené v korunách dělají cca. 25 000,-Kč/rok.

     Miroslav Vaněk - přínos pro každého zaměstnance DP - cca. 25 000,-Kč/rok

     Jiný kandidát - přínos pro každého zaměstnance DP - přesně 0,-Kč

  Milan Veselý - místopředseda výboru ZO

Leden 2011

admin.

STÁVKA V DOPRAVĚ.

3.3.2010

Stávka dopraváků: nejistota byla do poslední chvíle.

Opava - Zda nakonec ve čtvrtek ráno proběhne stávka pracovníků v dopravě, nebylo do poslední chvíle jisté. Na konečné rozhodnutí odborového svazu čekali jak samotní odboráři, tak i jejich zaměstnavatelé. S napětím se zprávy z jednání v Praze očekávaly také v Opavě. Především v Městském dopravním podniku Opava. Řidiči autobusů a trolejbusů prostřednictvím svého předsedy odborů Miroslava Vaňka už dříve deklarovali, že se ke stávce, bude-li vyhlášena, aktivně přidají. I proto se během noci na středu sešel výbor odborářů se zástupci vedení podniku a dojednali některé podmínky. Třeba to, kde budou po její dobu ti, kteří do ulic nevyjedou. „Lidé by normálně nastoupili do práce, ale odmítli by vyjet. Po dobu stávky by zůstali na určených místech,“ řekl mimo jiné ke stávce Miroslav Vaněk. On sám také netrpělivě čekal, jak dopadnou jednání v Praze. Nakonec dostal první zprávu o zrušení stávky překvapivě z televize. „Okamžitě jsem volal na odborový svaz a tam mi řekli, že zatím to není podepsané, a tedy stále není nic jisté. Za půl hodiny poté už ale dorazilo oficiální prohlášení a bylo jasné, že stávka nebude,“ popsal středeční odpoledne Miroslav Vaněk. Naopak z úplně jiného úhlu než odboráři celou záležitost sledovalo vedení Městského dopravního podniku Opava. Ředitel společnosti Hynek Woitek se nijak netajil přesvědčením, že stávku vidí jako krajně nevhodné řešení, které ve svém důsledku poškodí hlavně dopravní podniky, a tak vlastně i jejich zaměstnance. „Pokud by stávka byla, koho by vlastně poškodila a komu pomohla?“ ptal se ředitel Woitek a pokračoval: „Jsem zásadně proti takovému postupu odborů. Nikdo nic nevěděl, nikdo nebyl schopen říci jednoznačné stanovisko. Jak jsme měli udělat nějaké opatření, když ani sami odboráři ještě nevěděli, co bude?“ Přesto byl podnik rozhodnut udělat vše pro to, aby ve čtvrtek ráno autobusy vyjely a lidé to pocítili co nejméně. Nakonec se tedy vše podařilo a předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek stávku zrušil.

admin.

Archív

                                                       

     Tato místnost v Malých Hošticích, slouží nejen k hygienickým potřebám, ale i k bezpečnostní přestávce a odpočinku řidičů na lince 219. smile V případě zájmu o řešení tohoto problému, se zde můžeme sejít a za zavřenými dveřmi se dohodnout na důstojnějších prostorech. Židle popř. kýble k sezení si každý zajistí sám.smile

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | výměna odkazů